День Дауна, 2017

УВАГА ДО ОСОБЛИВИХ «СОНЯЧНИХ ДІТЕЙ» Є ПРОЯВОМ ЛЮДСЬКОЇ ГІДНОСТІ

(до Міжнародного дня людини із синдромом Дауна)

 

Близько 15-ти тисяч українців, з них близько 7 тис. діти, страждають на хромосомну патологію – синдром Дауна, який виникає в результаті генетичної аномалії, при якій в організмі людини з'являється додаткова хромосома (замість двох хромосом 21 пари є присутніми три хромосоми) у результаті загальна кількість хромосом складає – 47, тоді як в нормі вона повинна дорівнювати 46. Лише одна зайва хромосома робить зовнішність цих людей «нестандартною», більшість з них все життя проводять вдома, або у спеціалізованих закладах.

Діти з синдромом Дауна можуть розвиватися з певною затримкою фізичного та моторного розвитку. В подальшому можуть мати проблеми з мовленням. Проте ці проблеми є такими, що їх можна звести до мінімуму, якщо цих діток оточити любов’ю та займатися з ними незважаючи ні на що. Інтелектуальну відсталість люди з синдромом Дауна компенсують своєю душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже життєрадісні і позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садках або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітне відставання в розвитку, кращий психічний і фізичний розвиток цих дітей. Діти з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні, танцювальні, артистичні здібності, часто схильні до поезії, успішні в спорті тощо. Сьогодні, дуже важливою є психологічна допомога батькам дітей з синдромом Дауна, таким сім’ям необхідно допомогти знайти мотивацію для подальшого щасливого сімейного життя.

Не байдужі до даної проблеми і співробітники кафедри медичної біології та генетики, які разом зі студентами кураторських груп (група №3, І курсу медичного факультету №1, куратор Мар’яна Кривчанська, група №11, І курсу медичного факультету №1, куратор Катерина Тимчук та група №45, І курсу медичного факультету № 3, куратор Віолета Хоменко)  20 березня відвідами спеціалізований навчальний заклад  №31 по вул. Руданського, для дітей з вадами розвитку. Попередньо закуплені солодощі, фрукти, дитячі іграшки, спортивний інвентар були подаровані дитячому садочку. Студентами нашого університету, артистами палацу «Академічний» підготовлена програма, яка надзвичайно була цікавою і дуже сподобалась діткам. Студенти з великою радістю спілкувалися з дітьми, грали в ігри та дарували своє тепло та ласкy. Недаремно, діток з синдромом Дауна часто називають «дітьми сонця», ми, переконались, що вони дуже вразливі та чутливі, дуже добрі та вірні, позитивні, постійно посміхаються, беруть за руку, ідуть на коліна – тішать оточуючих своїм «сонячним» теплом і добротою. Їм потрібна наша увага!!!

Сьогодні, багато діток відвідує й загальноосвітні школи, по мірі свого розвитку вони здобувають певні професії. У роботі вони акуратні, чіткі у виконанні інструкцій, деякі з них можуть працювати, і при цьому, в Україні їм знайти роботу важко, хоча в інших країнах світу такі люди працюють офіціантами в кафе, ремонтують взуття, їм доручають роботу, яка потребує педантичного підходу – розкладати літературу в бібліотеці, розносити пошту, виготовляти коробки під взуття тощо.

Слід пам’ятати, чим добріші ми, тим світ добріший до нас. Чим ми намагаємося краще когось зрозуміти, тим більше розуміння будемо мати і до себе.

 

Інформацію підготували професор кафедри медичної біології та генетики Роман Булик та асистент кафедри Мар’яна Кривчанська

 

     

    

    

    
Comments