Велич ім’я Тараса Шевченка На кафедрі медичної біології та генетики проведена кураторська година на тему: 

«Велич ім’я Тараса Шевченка»

(Тематична виховна година до Шевченківських днів)

    Не вмре повік твоє святе ім'я!

Йому, як сонцю вічно пломеніти!

І буде пісня зроджена твоя,

Мов океан розбурханий, дзвеніти.

 

Валеріш Гапріндашвілі

 В історії кожного народу, серед її великих творців, є люди, імена яких оповиті невмирущою славою і любов'ю. Таким самородком в українців є Тарас Григорович Шевченко – геніальний митець, якого доля обдарувала багатьма талантами.

З метою реалізації національно-патріотичного виховання студентської молоді на кафедрі медичної біології та генетики з нагоди річниці народження Т.Г. Шевченка проведена тематична кураторська година на тему: «Велич ім’я Тараса Григоровича Шевченка». В день народження поета, говорячи про Шевченка, ми думаємо про самих себе, хто ми є, і які ми є, і «чиї ми діти»... Студенти 4 групи, медичного факультету №4, спеціальності «Педіатрія» підготували презентацію про життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка, студенти читали поезію: «Сонце заходить, гори чорніють», «Серце моє трудне, що в тебе болить», «Думи мої, думи мої», «Минають дні, минають ночі» та багато інших. Під час обговорення творча постать Шевченка викликала почуття гордості і любові до нашої рідної України, що саме ми є діти України і наша батьківщина – Україна. Батьківщина для нас – це насамперед те, чим можна пишатися. І в нашій нелегкій історії, і в дні сьогодення болить душа кожного справжнього патріота, але саме поезія Т.Г. Шевченка надихає, виховує почуття терпимості, сподівань... 

Куратором академічної групи Кривчанською М.І. під час тематичної виховної години використані методичні рекомендації підготовлені доцентом кафедри суспільних наук та українознавства Шутак Л.Б., студентам запропоновано перегляд відеофільму про життя і творчість Т.Г. Шевченка; повідомлення про роль і значення творчості Т.Г. Шевченка у сучасному світі; бесіда на тему: «Мій Шевченко». Студенти по завершенню тематичної виховної години вшанували пам’ять Великого Кобзаря хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченка у м. Чернівці.    

Свою Україну любіть,

Любіть її... Во время люте,

В остатню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

 Інформацію підготувала, к.мед.н., асистент кафедри медичної біології та генетики Мар’яна Кривчанська

Велич Тараса Шевченко