Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Студенти медичного факультету №3 БДМУ відвідали

Чернівецький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

під час пізнавальної екскурсії

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

СНІД – одна з найважливіших проблем, з якою людство зіткнулося у ХХ ст. і увійшло у ХХІ ст. Стрімко зростає кількість інфікованих, хворих і померлих від СНІДу людей. Багато про СНІД уже відомо, але щодня з’являється нова інформація. Згідно з інформацією ВООЗ, на кінець 2016 р. у світі нараховувалося приблизно 36,7 млн. людей з ВІЛ-інфекцією, а 1,8 млн. людей набули ВІЛ-інфекцію в 2016 році.

Україна залишається в категорії країн з концентрованою стадією епідемії ВІЛ-інфекції, що зосереджена не тільки серед окремих груп населення високого ризику інфікування ВІЛ. Сьогодні епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні знову характеризується зростанням кількості зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в більшості регіонах України. Зокрема, у Чернівецькій області, згідно з офіційною статистикою 1.01.2017 р., зареєстровано 1668 ВІЛ-інфікованих та 484 хворих на СНІД людей, тоді як в Україні 36296 ВІЛ-інфікованих та 97578 хворих на СНІД людей. Темп приросту захворюваності постійно зростає і на даний момент становить 17,9 на 100 тис. населення.

Катастрофічних перспектив, які нас очікують у майбутньому, можна уникнути лише уважним ставленням до проблеми кожною людиною. Ваші знання – можуть захистити Вас!

До Дня боротьби зі СНІДом студенти 66 групи медичного факультету №3 разом із куратором групи к.біол.н., асистентом кафедри медичної біології та генетики Кушнірик Ольгою Василівною відвідали Чернівецький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом. Метою заходу було ознайомлення студентів із сучасними методами діагностики та лікування захворювання, а також із особливостями його поширення в Україні та Чернівецькій області зокрема. Під час цього заходу студентів було поінформовано стосовно функціонування і внутрішнього розпорядку Центру, його технічним оснащенням, можливостями та державними програмами підтримки хворих.

Захисти себе та своє майбутнє від СНІДу!

Інформацію підготували:

завідувач кафедри медичної біології та генетики, проф. Булик Р.Є.,

к.біол.н., асистент кафедри Кушнірик О.В.