День людей з обмеженими можливостями - 2016

СТУДЕНТИ МЕДИЧНИХ ТА СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТІВ І КУРСУ ВІДВІДАЛИ ДИТЯЧУ СПЕЦІАЛІЗОВАНУ УСТАНОВУ №31

(до міжнародного дня людей з обмеженими можливостями,

який відзначають – 3 грудня)

 

Умій відчувати поряд із собою людину,

 умій розуміти її душу, бачити в її очах складний духовний світ,

 радість, горе, біду, нещастя…

 Умій співпереживати і співчувати

 

Володимир Олександрович Сухомлинський

 

Міжнародний день людей з обмеженими можливостями відзначають 3 грудня. Його проголосила Генеральна асамблея в 1992 році на 47-й сесії. У цей День не байдужі люди приєднуються до цієї міжнародної ініціативи захищаючи гідність інвалідів, захищаючи своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєстверджуючими людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Співробітники кафедри медичної біології та генетики впродовж багатьох років опікуються вихованцями спеціалізованого дитячого навчального закладу №31 м.Чернівці, організувавши догляд за цією кагортою дітей. На лекції запрошуються педагоги, які працюють в даному навчальному закладі, вони знайомлять студентів-медиків з особливостями догляду та навчання таких пацієнтів. Позитивним кроком вважаємо демонстрацію на лекціях дітей з синдромом Дауна, тим самим запроваджуємо елементи професійної підготовки майбутніх лікарів, медичних сестер, намагаємося не залишатися осторонь від такої важливої соціальної проблеми. Нашими студентами підготовлені буклети «Як ти повинен себе вести, якщо зустрінеш несхожу на себе людину?», «Творити добро – значить бути щасливим». У них стисло пояснюються особливості людей з обмеженими можливостями та даються рекомендації по встановленню з ними контакту.

На кафедрі медичної біології та генетики стало доброю традицією підтримувати щорічну благодійну акцію До міжнародного дня людей з обмеженими можливостями, яка відбувається напередодні новорічних свят. Метою відвідування є спрямування уваги студентів-медиків до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і добробуту. Співробітники кафедри к.мед.н., асистент Кривчанська Мар’яна Іванівна та асистент Тимчук Катерина Юріївна зі студентами І курсу медичних та стоматологічного факультетів, у рамках благодійності, 1 грудня, відвідали даний навчальний заклад. Попередньо закуплені фрукти, солодощі, іграшки та розважальні ігри були подаровані дітям. Гарним подарунком від Буковинського державного медичного університету для дитячої установи був сучасний музичний центр. Студенти з великою радістю спілкувалися з дітьми, грали в ігри та дарували своє тепло та ласкy.

Якщо дитина хвора це біда!

Безсилі ми буваємо, шкода!

Є шанс сьогодні, об'єднавши сили,

Когось з дітей поставити на крила.

До щедрих рук, добро вернеться,

Якщо душа на поклик одізветься.

Здоров'я кожного це надбання в родині,

У нашім серці в рідній Україні!

 

Пам’ятаймо: «Людина живе лише один раз, і так хочеться залишити добрий слід на згадку про себе. І щоб не сталося в житті у кожного з Вас, пам’ятайте, що ви живете на планеті Земля і носите ім’я Людина. А людина починається з добра. І творити добро – значить бути щасливим».

            Інформацію підготували завідувач кафедри медичної біології та генетики, професор Роман Булик та асистент кафедри Мар’яна Кривчанська 


Comments