Прага - Карловi Вари

3-4 листопада 2017 року викладачі та студенти медичних, стоматологічного та фармацевтичного факультетів Буковинського державного медичного університету відвідали університетську клініку «Мотол» (м. Прага, Чеська республіка), яка є сучасним медичним закладом з широким профілем діяльності, а рівень медичних послуг вже давно славиться не тільки в Чехії, але і далеко за її межами. Даний медичний заклад виконує роль науково-практичної бази для студентів медичного факультета Карлового університету. Сьогодні, весь комплекс являє собою два великих моноблока, а вся територія медичного закладу становить 39 гектарів, частина якої займає великий наземний гараж і гуртожиток. Лікарня розрахована на 2750 ліжкомісця для дорослих і 923 – для дітей, наявне відділення для іноземних громадян. Медичний персонал складає понад 5000 осіб.

Під час відвідування клініки викладачі та студенти мали можливість побачити всі відділення, сучасне медичне і діагностичне обладнання та рівень медичних послуг; новітні способи втручання при різних соматичних захворюваннях, хвороб зі спадковою схильністю, генетичних захворювань тощо; особливості електронної системи реєстрації пацієнтів, прийом хворих; тактики ведення хворих, які слід використовувати під час діагностичного пошуку; отримали інформацію про вагомі досягнення клінічних досліджень за останній період тощо.

Також, незабутнім було ознайомлення з роботою комплексу «IMPERIAL» – візитною карткою Карлових Вар, одним з найбільш комфортабельних комплексів, який побудований в 1910-1912 роках французьким архітектором Ебраром в стилі неокласицизму, що нагадує старовинний палац. Даний комплекс пропонує велику кількість сучасних оздоровчих та реабілітаційних послуг.

У рамках даної медичної подорожі студентам проведені семінари  про ознайомлення з системою охорони здоров’я Чехії, особливостями медичного страхування, категорій лікарських засобів, роботою служби швидкої та невідкладної допомоги, а такаж тими ключовими проблемами, які сьогодні вирішує ця країна адаптувавшись до норм і вимог Євросоюзу.

Для викладачів дана поїздка – це обмін науковою та навчальною інформацією, досвід теоретичної і практичної роботи кафедр; отримання нових наукових і науково-практичних результатів в галузі медицини, актуальної інформації щодо впровадження сучасних методик у навчальний процес та можливістю ознайомити наших колег з науковими досягненнями та особливостями навчання у Буковинському державному медичному університеті, де працювали і працюють одні з кращий майстрів своєї справи, лікарів з великої літери, вчителів від Бога.


Поїздка до Праги та у Карлові Вари, 2017

     
     


Comments