Новини

БДМУ – ОСЕРЕДОК ДЛЯ ТАЛАНОВИТИХ УЧНІВ БУКОВИНИ

Починаючи ще зі шкільної лави обдаровані учні Буковини тісно співпрацюють з Буковинським державним медичним університетом. На базі нашого університету слухачі Буковинської Малої академії наук учнівської молоді відвідують секції «Валеологія» та «Медицина» (учні 8 - 11 класів міста Чернівці та Чернівецької області), і впевнено стають призерами II і ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт та переможцями олімпіад біологічного профілю. У подальшому кращі слухачі стають студентами нашого університету де продовжують свої наукові дослідження та успішно представляють наш університет та Буковину на Всеукраїнських та Міжнародних форумах – це Геруш Катерина, Салехі Дар’юш, Борейко Олексій, Чифурко Ігор, Чокан Вероніка, Тащук Максим, Малиш Назарій, Гоян Анастасія та інші, їхні імена вже увійшли в історію Малої академії наук, а сьогодні, це одні з кращих студентів та випускників Буковинського державного медичного університету.

 Заняття для учнівської молоді проводяться на кафедрах медичної біології та генетики та фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата, доценти Ясінська Олена Вікторівна, Кривчанська Мар’яна Іванівна, та асистенти Тимчук Катерина Юріївна, Кисилиця Сергій Олександрович читають слухачам лекції, проводять практичні та семінарські заняття, забезпечують організацію і координацію науково-дослідницької діяльності, створюють умови для інтелектуального, духовного, творчого розвитку та подальшого професійного самовизначення. Слухачі мають можливість користуватися усім наочно-технічним обладнання університету, проводити експерименти, працювати у лабораторіях Буковинського державного медичного університету. Переможці конкурсів та олімпіад мають змогу проходити навчання у кращих світових наукових центрах, лабораторіях України, Швейцарії, Німеччини, Польщі тощо. Манівці щороку успішно представляють Україну на міжнародних наукових змаганнях, нагороджені стипендіями Президента України.

На базі нашого університету щорічно проходить ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт «Секції: медицина, валеологія та психологія» на конкурсі учні показують свій високий рівень підготовки та творчі здібності. Впродовж багатьох років головою журі є завідувач кафедри фізіології імені Я.Д. Кіршенблата БДМУ, доктор медичних наук, професор Ткачук Світлана Сергіївна, яка створює надзвичайно доброзичливу атмосферу конкурсу, де учасники мають можливість у стінах університету, перед професорами та доцентами доповісти про свої наукові дослідження, почути їхню думку, відчути себе частиночкою наукової еліти, адже кожна науково-дослідницька робота є унікальною, носить новизну, має наукове підгрунтя.

Уже стало доброю традицією зустрічі манівців з науковою елітою нашого університету, гарним наставником для яких є завідувач кафедри медичної біології та генетики, доктор медичних наук, професор Булик Роман Євгеневич. 

Під час зустрічі слухачі мають можливість почути відповіді на поставлені запитання, розширити свій науковий кругозір і долучитися до наукових досліджень які відбуваються у стінах Буковинського державного медичного університету. Співробітники нашого університету залюбки погоджуються бути керівниками науково-дослідних робіт учнів, допомагають з вибором напряму і теми наукового дослідження, постановкою мети і завдань дослідження, вибудовують послідовність та етапи наукового дослідження, допомагають з пошуком наукових джерел тощо.

Нещодавно, Буковинською Малою академією наук учнівської молоді організовано обласну наукову профільну школу для обдарованих дітей «Інтелект Буковини – 2020», в роботі якої  взяли участь понад 100 найобдарованіших дітей краю, а також і співробітники Буковинського державного медичного університету.  Було забезпечено прямі включення менторів міжнародного та всеукраїнського рівнів: Ігор Наконечний – хімік, співзасновник стартапу QustomDot (Бельгія); Олексій Смірновпровідний фахівець НЦ Мала академія наук України засновник недільної наукової школи SuperEd розробник дидактичних навчальних наборів для дітей;  Олексій Ігнатенко – доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, в.о. заступника директора з науки Інституту програмних систем НАН України, доцент кафедри ММСА Інституту прикладного системного аналізу КПІ, доцент факультету інформатики НАУКМА;  Олександр Сташук – інженер-розробник компанії Фейсбук; Роман Буликзавідувач кафедри медичної біології та генетики БДМУ, завідувач відділу докторантури, аспірантури, магістратури та клінічної ординатури БДМУ, доктор медичних наук, професор; Віталій Смандичасистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ, керівник навчально-тренінгового центру симуляційної медицини. 


    

Спільна діяльність Буковинської Малої академії наук учнівської молоді та Буковинського державного медичного університету є плідною, вона спрямована на виявлення, розвиток і підтримку обдарованих, здібних до науки учнів, «сьогодні», це учні загальноосвітніх шкіл нашого регіону, а «завтра» студенти Буковинського державного медичногго університету!


 

Інформацію підготувала доцент кафедри медичної біології та генетики Мар’яна Кривчанська


         
        Вже кілька років поспіль при Буковинському державному медичному університеті успішно функціонує підготовче відділення. Нашою метою є підготовка абітурієнтів до складання зовнішнього незалежного оцінювання та адаптація майбутніх студентів до навчання у закладі вищої освіти медичного профілю.

Під час занять розглядаються основні розділи з біології та хімії, а для закріплення матеріалу завжди наші слухачі разом з викладачами аналізують тестові завдання ЗНО минулих років, що дає можливість якісно підготуватися до здачі тесту та досягти високого результату.

Наші вчителі використовують різні засоби для навчання: цікаві схематичні завдання та рисунки, інтерактивну дошку з сучасними мультимедійними презентаціями, відеоматеріали та захоплюючі практичні заняття для того, щоб зробити заняття максимально цікавими, доступними та інформативними.

Не втрачай ні хвилини, навчайся разом з нами!

Інформацію підготували завідувач кафедри медичної біології та генетики,
доктор медичних наук, професор Булик Р.Є. та викладач Йосипенко В.Р.


Названо лауреатів Нобелівської премії з медицини та фізіології

 

7 жовтня 2019 року Нобелівський комітет повідомив про присудження трьом науковцям Нобелівської премії з медицини та фізіології, нагороду отримають американці Вільям Кейлін та Ґреґґ Семенза і британець Пітер Реткліфф за дослідження «як клітини відчувають доступність кисню та адаптуються до неї». Вони винайшли молекулярний регулятор, який визначає як наші клітини адаптуються, коли рівень кисню падає, показали механізм, який регулює активність генів у відповідь на різний рівень кисню.


Рівень кисню в організмі різниться, особливо під час фізичних вправ, на великій висоті, внаслідок кровотеч, при різних патологіях, він відіграє роль в імунній системі та на ранніх стадіях ембріогенезу тощо. Коли рівень кисню падає, клітини змушені швидко адаптувати свій метаболізм. Чутливість організму до кисню може спровокувати вироблення нових еритроцитів.

Ці відкриття розкрили механізм одного з найважливіших адаптаційних процесів у житті людини. Вони створили основу для розуміння того, як рівень кисню впливає на клітинний обмін та фізіологічні функції, проклали шлях для розвитку нових стратегій в боротьбі з анемією, раком та багатьма іншими захворюваннями.

Розуміння впливу кисню на організм дозволить розробити ідеї щодо нових методів лікування.

https://www.nobelprize.org/uploads/2019/10/press-medicine2019.pdf

 

Інформацію підготували професор кафедри медичної біології та генетики Роман Булик та доцент кафедри Мар’яна Кривчанська
Підсторінки (1): Попереднi новини