Новини

Вже кілька років поспіль при Буковинському державному медичному університеті успішно функціонує підготовче відділення. Нашою метою є підготовка абітурієнтів до складання зовнішнього незалежного оцінювання та адаптація майбутніх студентів до навчання у закладі вищої освіти медичного профілю.

Під час занять розглядаються основні розділи з біології та хімії, а для закріплення матеріалу завжди наші слухачі разом з викладачами аналізують тестові завдання ЗНО минулих років, що дає можливість якісно підготуватися до здачі тесту та досягти високого результату.

Наші вчителі використовують різні засоби для навчання: цікаві схематичні завдання та рисунки, інтерактивну дошку з сучасними мультимедійними презентаціями, відеоматеріали та захоплюючі практичні заняття для того, щоб зробити заняття максимально цікавими, доступними та інформативними.

Не втрачай ні хвилини, навчайся разом з нами!

Інформацію підготували завідувач кафедри медичної біології та генетики,
доктор медичних наук, професор Булик Р.Є. та викладач Йосипенко В.Р.

Названо лауреатів Нобелівської премії з медицини та фізіології

7 жовтня 2019 року Нобелівський комітет повідомив про присудження трьом науковцям Нобелівської премії з медицини та фізіології, нагороду отримають американці Вільям Кейлін та Ґреґґ Семенза і британець Пітер Реткліфф за дослідження «як клітини відчувають доступність кисню та адаптуються до неї». Вони винайшли молекулярний регулятор, який визначає як наші клітини адаптуються, коли рівень кисню падає, показали механізм, який регулює активність генів у відповідь на різний рівень кисню.

Рівень кисню в організмі різниться, особливо під час фізичних вправ, на великій висоті, внаслідок кровотеч, при різних патологіях, він відіграє роль в імунній системі та на ранніх стадіях ембріогенезу тощо. Коли рівень кисню падає, клітини змушені швидко адаптувати свій метаболізм. Чутливість організму до кисню може спровокувати вироблення нових еритроцитів.

Ці відкриття розкрили механізм одного з найважливіших адаптаційних процесів у житті людини. Вони створили основу для розуміння того, як рівень кисню впливає на клітинний обмін та фізіологічні функції, проклали шлях для розвитку нових стратегій в боротьбі з анемією, раком та багатьма іншими захворюваннями.

Розуміння впливу кисню на організм дозволить розробити ідеї щодо нових методів лікування.

Інформацію підготували професор кафедри медичної біології та генетики Роман Булик та доцент кафедри Мар’яна Кривчанська

Підсторінки (1): Попереднi новини