До 70-рiччя БДМУ

До 70-річчя Буковинського державного медичного університету

 

Кафедра медичної біології, генетики та фармацевтичної ботаніки успішно працює уже понад 68 років. Відбулася зміна поколінь як студентів, так і викладачів. Нині кафедру очолює Василь Павлович Пішак, засновник наукової хронобіологічної школи.Колектив кафедри працює над впровадженням у практику методів хронодіагностики та подальшого вивчення механізмів регуляції біологічних ритмів, а також забезпечує навчальний процес.

Справжній викладач – це людина, котра має не тільки глибокі знання, а й уміє спілкуватися з студентами, виховувати та навчати їх бути працьовитими, чесними, мудрими, добрими…

Успішного студента може створити та виховати лише успішний викладач. Наш науково-педагогічний колектив кафедри медичної біології, генетики та фармацевтичної ботаніки саме такий, і це неодноразово доводять отримані нашими студентами призові місця на олімпіадах, конференціях, симпозиумах, зїздах, тощо…

На кафедру приходили і приходять люди творчі, яскраві особистості, здатні не тільки навчати, але й навчатися разом зістудентами. Сьогодні головне завдання викладача – навчити та виховати людину духовно багату, різнобічно розвинену, комунікативну, компетентну.

Саме педагоги є невід’ємною частиною життя кожного з нас. Вони, передаючи досвід, наче поєднують між собою покоління. І яке-то щастя, дочекати, коли твій колишній студент чи студентка приведуть у ВНЗ в якому навчалися, до тебе свого сина або донечку, а ті - своїх. Яке-то щастя, пишатися своїми студентами, ставити їх за приклад іншим. Яке-то щастя, знати, що посіяні тобою в юні душі зерна любові, поваги, надії, краси, віри зійшли та зарясніли плодами.

Про що мріють батьки студентів? Про високі бали, про міцні знання, про мудрих викладачів, які щедро поділяться своїми знаннями, про те, що саме їх дитині обов'язково пощастить саме з мудрою людиною в студентському житті – куратором групи, про вірних та надійних друзів «на все життя», яких він зустріне у Буковинському державному медичному університеті.

Чим живуть, про що мріють наші студенти? Хто ж вони сьогоднішні майбутні лікарі? Це люди, які вчаться бутидосвідченими, впевненими в своїх знаннях та навиках, мати свою точку зору та відстоювати її, вміти прислухатись до старших колег, досягати поставленої мети. Вони вчаться бути успішними та самодостатніми.

Перші кроки першокурсників розпочалися. Зичу всім успіхів!

Н. Шумко, канд. мед. наук