Ранок студента

Заняття в університеті і необхідність систематично вставати рано вранці це те, що лякає студентів протягом усього навчального року, адже ранній підйом - необхідний момент студентського способу життя. І переставляння будильника кожні 10 хвилин, аби ще подрімати не змінить реальності, все одно доведеться вставати. Відкладання пробудження якнайдовше, потім кілька ковтків кави на льоту, поспіх на транспорт і сон під час лекцій звучить знайомо? Такий ранок, не дасть Вам достатньої енергії на цілий день. Не уникнути під час навчання і безсонних ночей. Однак, їх відсипання в найближчі кілька днів теж не допоможе. Ваш порятунок це правильний спосіб життя, як би смішно це не звучало, адже у випадку студента, це не представляється завжди можливим. Все ж спробуйте, наскільки це можливо, систематизувати свій день: лягати спати і вставати в певний час, навіть у вихідні, коли Ви могли б спати до полудня. Людський організм любить порядок. Біологічний годинник дуже точний прилад якщо Ви дбаєте про нього, Ваше тіло не здивує Вас хвилями сонливості в денний час і нестачею енергії вранці.

Сніданок найважливіший прийом їжі за день. Відомо, що шлунок прокидається пізніше, отже Ви не повинні їсти надто багато зранку. Вистачить чогось із цільного зерна (крупи, хліб), фруктів або йогурту. Це міф, що сніданок повинен бути великим. Важкі млинці або тістечка з білого борошна приведуть до різкого збільшення шлунка, а потім зниження рівня глюкози в організмі, що замість надання енергії викличе бажання подрімати, й ще раз перекусити. Необхідно подбати, аби сніданок був не обов'язково великий, проте корисний і поживний.

Вранці Ви відкриваєте очі й почуваєте себе, як вампір, якого діймає денне світло, і Вам кортить закрити шторами вікна? Це велика помилка необхідно користуватися денним світлом, доки зміна часу на зимовий, не позбавить Вас такої можливості. Тому перше, що потрібно зробити після пробудження відкрити вікна і впустити більше світла в кімнату. Світло дає нашому організму сигнал, що прийшов час починати день. З ним організм розрізняє день і ніч, і регулює біологічний годинник. 

Витрачаючи більшу частину дня в приміщеннях необхідно протягом дня хоча б годину проводити на свіжому повітрі.

Багато хто з молоді вважає, що такого роду поради їм не допоможуть тому, що вони бачать себе як типова сова: їм краще працювати у вечірній час і вночі, а вранці вони не можуть змусити себе працювати ані розумово ані фізично. У багатьох випадках це правильно, але як запевняють вчені, це часто питання звички, причому шкідливої.

         Тому багато залежить від впровадження та послідовної реалізації хороших і корисних звичок та чіткого розпорядку дня у своє життя, у тому числі і студентське.