24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

ЗУПИНЕНО ТУБЕРКУЛЬОЗ РАЗОМ!

У понеділок, 24 березня 2014 р.о 16.30 год у приміщенні лекційної зали кафедри медичної біоло­гії, генетики та фармацевтичної ботаніки відбулося  засідання студентського наукового гуртка. Не випадково в цей день було заплановано засідання, 24 БЕРЕЗНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ. Відзначається ця дата за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я,  коли у 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття мікробактерії (збудника) туберкульозу.  В Україні, згідно  Наказу Президента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно 24 березня.

Сказати, що ситуація із поширенням в Україні туберкульозу погана, нічого не сказати, Україна за рівнем розповсюдження туберкульозу та смертності від цього недугу посідає друге місце в Європі. Боротьба з цим захворюванням проблема не одного десятиліття. «Туберкульоз це інфекція хронічна й лікувати її слід тривалий час, поширення є проблемою медичною лише приблизно на 10%, решта складової соціальна. Складність полягає в тому, що існує пряма залежність рівня розповсюдження туберкульозу в країні від її соціально-економічного розвитку», вважає доцент кафедри фтизіатрії та пульмонології Віктор Іванович Сливка, який зрадістю погодився зустрітися із студентами-гуртківцями нашої кафедри. Гуртківці мали можливість отримати відповідь на поставлені запитання, за що щиро дякуємо Віктору Івановичу.

Цікавою була і доповідь студентки 2 групи, ІІ курсу, спеціальність «Стоматологія» Жабюк Тетяни Миколаївни на тему: «Туберкульоз, що потрібно про нього знати». Студенти-гуртківці активно брали участь в обговоренні даної проблеми в країні, висловлювали власну думку, шукали можливі шляхи її вирішення.