Всесвітнє павутиння або Всесвітня мережа (англ. World Wide Web, скорочено: WWW; іноді всемережжя, веб) – найбільше всесвітнє багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: десятки мільйонів пов’язаних між собою документів, що розташовані на комп’ютерах, розміщених на всій земній кулі – таке визначення даного терміну наведено на одному з інтернет ресурсів у всесвітній мережі (Вікіпедія).

Інтернет мережа, на сьогодні, – це мільйони користувачів, тисячі сайтів, доменів та мега великі об’єми інформації різного змісту та призначення. З поміж такої кількості пропонованих інтернет сторінок вкрай складно, а іноді і небезпечно здійснювати пошук необхідної інформації. Досить часто в інтернет мережі на користувача можуть чекати неприємні сюрпризи, зловмисники можуть зламати його сторінки в соціальних мережах та заволодіти особистою інформацією, отримавши доступ до паролів можуть здійснити списання або переказ коштів з рахунків. Шахраї створюють двійники популярних сайтів та обдурюють потенційних жертв, пропонуючи перерахувати кошти за послуги або не існуючі товари, де зрештою отримавши гроші зникають.

На сьогоднішній день всесвітня мережа стала не просто системою комунікації, а й каналом розповсюдження ворожого та шкідливого, а дуже часто жахливого контенту. За інформацією опублікованою ООН понад 70,6% користувачів Інтернету віком від 15 до 24 років піддаються небезпеці залякування та переслідувань. Особливу загрозу несе всесвітня павутина для самих найменших користувачів, які чи то з цікавості чи то від браку уваги зі сторони батьків та однолітків заводять знайомства в інтернеті, де нерідко підпадають під негативний вплив та повний контроль своїх «нових знайомих». Дитина може стати жертвою емоційно-психічного нападу чи насилля, що призведе до жахливих наслідків. Саме з метою поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій і відзначається День безпечного інтернету.

День безпеки в Інтернеті відзначається з 2004 року в лютому у вівторок другого тижня, більш ніж у ста країнах координується об’єднаною мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі. Цього року День безпеки в Інтернеті припадає на 8 лютого.

Ще у 2009 році було створено постійно діючу «гарячу лінію» з вебінтерфейсу Skarga, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті, а в 2013 році в День безпечного Інтернету була проведена пресконференція Інтернет асоціації України, під час якої визначено стратегію боротьби за безпеку в Інтернеті, де було виділено три складові:

 

Інформацію підготував доцент кафедри медичної біології та генетики Володимир ВОЛОШИН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *