Продовжується плідна співпраця БДМУ та БМАНУМ

Профорієнтаційна робота є невід’ємною складовою існування та розвитку закладу вищої освіти України, його популяризація різними методами серед населення, уміння співробітника закладу освіти показати досягнення студентства, високий рівень науково-педагогічних кадрів, міжнародна співпраця, матеріально-технічне забезпечення закладу, високе рейтингове місце університету серед інших закладів – це запорука того, що університет буде розвиватись, а кількість студентів щорічно збільшуватись.

За ініціативи завідувача кафедри медичної біології та генетики д.мед.н., професора Романа Булика, відбулась онлайн-зустріч зі слухачами відділення біології, хімії, екології та аграрних наук, секцій «Медицина» та «Валеологія» Буковинської малої академії наук учнівської молоді. Учні 8-11 класів м. Чернівці та Чернівецької області мали змогу ознайомитись з історією Буковинського державного медичного університету, умовами вступу до університету та фахового коледжу БДМУ у 2022 році на різні спеціальності. На зустрічі були присутні викладачі кафедр медичної біології та генетики к.мед.н, доцент Мар’яна Кривчанська, к.біол.н., асистент Володимир Волошин, асистент Катерина Тимчук; фізіології імені Я.Д. Кіршенблата к.мед.н, доцент Олена Ясінська, к.мед.н, асистент Євгенія Дудка та асистент Сергій Кисилиця.

Співпраця Буковинського державного медичного університету та Буковинської малої академії наук учнівської молоді є багаторічною і надзвичайно плідною. Наш університет є науково-матеріальною базою для проведення занять секцій «Медицина» та «Валеологія», а досвідченні викладачі університету передають свій досвід, і запалюють любов до медицини і фармації ще зі шкільної лави, майже всі слухачі – це в майбутньому студенти нашого університету. Будучи школярами вони отримують більшу можливість реалізації: робота у сучасній лабораторії, можливість працювати за сучасним світловим мікроскопом, використання у роботі інтерактивної дошки, виготовляння мікро- і макропрепаратів, оволодіння практичними навичками, якими володіють лікарі та фармацевти, можливість працювати у бібліотеці БДМУ тощо.

Під керівництвом досвідчених викладачів, доцентів і професорів Буковинського державного медичного університету підготовлено більше сотні науково-дослідницьких робіт, а впродовж багатьох років на базі нашого університету проходить ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, головою журі конкурсу є, завідувач кафедри фізіології імені Я.Д. Кіршенблата, д.мед.н., професор Світлана Ткачук. Більшість учнівських робіт виконані у стінах нашого університету, а кращі відзначені призовими місцями на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, захист яких відбувається у м. Києві.

У рамках профорієнтаційної роботи, слухачі БМАНУМ відвідали центр симуляційної медицини БДМУ, де учні мали нагоду відчути себе справжніми лікарями, оцінити матеріально-технічне забезпечення наших студентів, коли в умовах інноваційних технологій, з використанням високотехнологічних манекенів та симуляційних сценаріїв, можна відпрацьовувати практичні навички лікаря. Надзвичайно цікавим та інформативним стало відвідування слухачами музею Буковинського державного медичного університету, історія якого надзвичайно вразила слухачів.

Підведенням підсумку роботи зі слухачами БМАНУМ було рекомендовано скористатися алгоритмом вибору майбутньої професії:

• вивчи самого себе якомога глибше, тобто визнач свої задатки, здібності,
  • темперамент, риси характеру, вольові якості, трудові навички (за результатами вивчення шкільних предметів та занять у гуртках, секціях тощо);
  • якщо ти не можеш визначитися з професією, яка тобі подобається, тоді визнач свій професійний тип та відповідне професійне середовище, яке тобі підходить найкраще;
  • поспілкуйся, якщо є можливість, з представниками цих професій та з’ясуй, в чому зміст їхньої праці, чим вони їм подобаються, на скільки велика відповідальність.
  • Познайомся з умовами їх праці, поцікався, де вони отримували відповідну освіту і які реальні можливості працевлаштування;
  • спробуй випробувати себе в професії, хоча б у змодельованих професійних ситуаціях;
  • оціни свою відповідність вимогам кожної з професій, які ти визначив і проаналізував;
  • визнач, які труднощі, перешкоди, помилки можуть виникнути при досягненні вибраної професії;
  • визнач у якому закладі освіти ти можеш отримати відповідну освіту, як розвивати у собі професійно важливі якості, як можна отримати практичний досвід роботи за «своєю» майбутньою спеціальністю (займатись у відповідних гуртках, секціях, МАН тощо);
  • перед тим, як прийняти остаточне рішення, не забудь порадитися також із батьками, рідними, друзями, вчителями, психологом, людьми відповідної професії, а також профконсультантом та іншими дорослими, які добре знають тебе;
  • займайся тим, що тобі подобається, які умови праці тебе приваблюють, що би ти у професії відчував себе щасливою людиною;
  • пам’ятай, вибір завжди за тобою, а вибір професії – один з найважливіших у житті.

Екскурсія у Ботанічний сад ЧНУ

15 квітня 2024 року для студентів І курсу БДМУ кафедрою медичної біології та генетики була організована екскурсія у Ботанічний сад ЧНУ. Без перебільшення у квітні

BIMCO-2024: секція «Фундаментальні науки»

2 квітня на кафедрі медичної біології та генетики проведена секція BIMCO-2024 «Фундаментальні науки», де зустрілися студенти з різних кафедр БДМУ та всієї України. Представлено 25