Співробітник БДМУ взяв участь у німецько-українському осінньому проекті DAAD

Сьогодні інновації стають все більше залежними від міждисциплінарного та міжнародного співробітництва. Дослідження у галузі біомедицини сприяють новим відкриттям і покращують наше розуміння здоров’я та хвороб. Нанотехнологія поєднує у собі хімію, біологію та фізику задля нових діагностичних та терапевтичних розробок. Прогресивний розвиток комп’ютерних наук дозволив науковцям застосовувати штучний інтелект (ШІ) до величезних обсягів даних. Нанотехнології та ШІ – це дві галузі, які мають важливе значення для досягнення головної мети медицини – забезпечення оптимального лікування пацієнта.

З 4 по 8 жовтня співробітник кафедри медичної біології та генетики БДМУ Владислав ЙОСИПЕНКО взяв участь у німецько-українській осінній школі DAAD “Уроки біомедицини, отримані з нанотехнологій та штучного інтелекту”.

Захід організовано співробітниками Технічного університету прикладних наук Вільдау, Німеччина (Technische Hochschule Wildau), у співпраці з Харківським національним університетом радіоелектроніки та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Школа складалася з більш ніж 20 лекцій/практикумів, з яких 2/3 читала німецька команда з провідних вишів Німеччини, а 1/3 вела різноманітна команда українських лекторів. Захід відбувся у рамках програми “Sommerschulen im Ausland 2021” та підтримується Німецько-українським академічним товариством. В ході програми Владислав Йосипенко представив доповідь “Artificial intelligence: do we need doctors?”.

Наукова програма включала обговорення нових розробок, що пов’язані з використанням нанотехнологій та штучного інтелекту в біомедичних дослідженнях. Крім того, друга, супровідна програма, охоплювала широке уявлення про життя та культуру, навчання та дослідження в Німеччині, а також важливі курси м’яких навичок, корисні для розвитку кар’єри молодих науковців.

Цікавим була програма популяризації науки “Велика наука”, що мала на меті охопити широку громадськість, а також навчити презентаційним навичкам, шляхом організованих коротких бесід, що проводилися українськими молодими учасниками. В рамках цієї програми Владислав Йосипенко прочитав міні-лекцію “Why do we sleep and why do we need to sleep?”, під час якої ознайомив учасників із механізмом регуляції циклу сон-неспання та представив власні дослідження у цій тематиці.

Матеріал підготував асистент кафедри медичної біології та генетики

Владислав ЙОСИПЕНКО

Шануємо вчителів, творимо сьогодення БДМУ!

13 грудня 2023 року у стінах Буковинського державного медичного університету відбулася зустріч з видатним буковинцем, відомим вченим, багаторічним ректором (1993-2010 рр.), деканом, завідувачем кафедри медичної біології та генетики(1974-2014 рр.), заслуженим працівником народної освіти