Logo

Великі пандемії змінюють світ

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Починаючи від 1954 року, щороку в останню неділю січня відзначається Всесвітній день допомоги хворим на проказу (лепру). Засновано 1953 року
французьким громадським діячем Раулем Фоллеро, який присвятив усе життя боротьбі з хворобою Хансена — проказою. Ця небезпечна хвороба відома людям з давніх часів, про неї згадується в Біблії, Гіппократ писав про неї у своїх працях. Пік захворюваності припав на 12-14 століття, в ті часи масштабна епідемія лепри зачепила усі європейські країни.

Будь-яка пандемія може значно збільшити захворюваність і смертність на широкій географічній території та спричинити значні економічні, соціальні та політичні колапси. Ймовірність пандемій зросла за минуле століття через збільшення інтерконтинентальних подорожей, інтеграції та урбанізації. Ці тенденції, вочевидь, триватимуть і посилюватимуться. Не виключенням є пандемія COVID-19, що назавжди змінила те, як ми робили звиклі речі. Хоча гонитва за лікуванням і вакциною зайняла центральне місце, традиційна очна медична освіта повільно перетворилася у віртуальний світ із незліченною кількістю вебінарів, віртуальних підручників та лекцій у всесвітній мережі.

Електронне навчання – єдиний ефективний спосіб координації навчального процесу для навчальних закладів під час глобального карантину. Багато навчальних закладів навчили своїх студентів за допомогою технологій дистанційного навчання протистояти наслідкам локальних локдаунів, що посприяло безперервності навчального процесу. Одним із передових Вишів в Україні, який швидко і якісно перейшов на онлайн навчання була наша рідна альма-матер – БДМУ. Викладачі навчального закладу прийняли цей виклик достойно, засвоюючи нові навички віртуального навчання для залучення студентів із поєднанням найкращих технологій та фізичного очного навчання. Це посприяло загостренню уваги освітян на активне використання гібридного навчання, на створення навчальних спільнот, а не навчальних програм.

В економічному аспекті пандемії світ різко змінився із поширенням нового коронавірусу COVID-19. В результаті цієї пандемії виникає нова економічна реальність. В період кризи втрата робочих місць зростає, доходи зменшуються швидше, ніж зменшується споживання, і населення живе користуючись раніше накопиченим багатством або кредитами. Наша боротьба та успіхи у цей складний час підкреслюють важливість стосунків та підтримку однодумців у професійній освітній галузі та практичній діяльності. Ми успішно відреагували та пристосувалися до драматичних змін, з якими зіткнулися, знову переусвідомивши наші основні цінності. Пройшовши дуже невизначений шлях у кризі, що розвивається, ми повинні надалі шукати новий баланс, щоб оптимізувати особисту та онлайн-взаємодію для успішної орієнтації в освітньому середовищі, соціальній та економічній сфері після пандемії 21 століття.

Інформацію підготувала доцентка кафедри
медичної біології та генетики
Юлія ЛОМАКІНА

По темі

Корисна інформація

Як стати хорошим лікарем?

Професія лікаря – одна з найдавніших на Землі. Щойно народившись, ми зустрічаємося з лікарями. Ледь захворівши, звертаємося до них по допомогу. Кожен має приклади з

Достовірна і корисна інформація

Додати текст