Викладачка БДМУ прочитала цикл лекцій для студентів-п’ятикурсників в Іспанії

В період з 20.09 по 24.09.2021 р. асистентка кафедри медичної біології та генетики БДМУ, кандидатка біологічних наук Ольга КУШНІРИК приймала участь в академічній мобільності ЄС в рамках міжнародного проекту Erasmus+ KA107 у місті Сантьяго-де-Компостела (Іспанія). Міжнародна співпраця з обміну здійснювалася на базі факультету медицини та стоматології Університету Сантьяго-де-Компостела (USC). За запрошенням професора Хесуса Родріґеса Рекени, дослідника в області біохімії протеїнів Дослідницького центру молекулярної медицини та хронічних хвороб (CIMUS) при Університеті Сантьяго-де-Компостела, Ольга Василівна прочитала цикл із п’яти лекцій з молекулярної біології та генетики для студентів 5 курсу ОС «Магістр» спеціальностей медичного профілю з наступних тем:
1) «Molecular basis of heredity. Realization of hereditary information»
2) «Patterns of inheritance and gene interactions»
3) «Heredity and variation»
4) «Chromosomal disorders and methods of their diagnosis»
5) «Gene disorders and methods of their diagnosis»
Здійснений академічний обмін дозволив студентам Університету Сантьяго-де-Компостела прослухати ряд лекцій, передбачених їх навчальним планом, а викладачам підвищити свою педагогічну майстерність та поділитися власним досвідом викладання та методики проведення занять. Прочитані лекції з молекулярної біології та генетики викликали жваве обговорення та зацікавлення у магістрантів, які в даний час виконують свої наукові проекти під керівництвом досвідчених професорів. Як зазначила лекторка, цікавим та захоплюючим виявився досвід проведення лекцій студентам, котрі вже визначилися із темою свого наукового дослідження і мають необхідний фундамент знань у цій галузі: «Рада, що представлений матеріал допоміг майбутнім фахівцям розібратися у тонкощах молекулярних механізмів передачі спадкової інформації, питаннях мутагенезу та пренатальної діагностики спадкових захворювань людини. Висловлюю щиру подяку БДМУ за участь у програмі мобільності Erasmus+ KA107, підтримку і сприяння такого роду міжнародної співпраці». Окрім читання лекцій, план міжнародного відрядження Ольги Василівни передбачав зустріч із викладачами та співробітниками CIMUS USC, обговорення особливостей навчального процесу в Україні та Іспанії, організації позааудиторної та дослідницької роботи студентів і дисертантів, що сприятиме глибшому розумінню потреб медичної науки та способів її покращення.

Вишиванка – генетичний код українця!

Вишиванка – це не просто національний одяг українців, це справжній символ ідентичності та культурної спадщини. Її часто називають генетичним кодом українця через глибокі символічні значення,

Мелатонін: вчора, сьогодні та завтра

15 травня на кафедрі медичної біології та генетики відбувся круглий стіл на тему «Мелатонін: вчора, сьогодні та завтра» приурочений до Дня науки в Україні. Співробітники кафедри обговорили історію