10 порад першокурснику

Школа й тестування позаду. Тепер Вас можна гордо іменувати студентами Буковинського державного медичного університету. Це не так просто, як здається. Особливо в перший рік навчання. Тому що у вищому навчальному закладі все буде по-іншому. І вчорашньому школяреві не завжди легко адаптуватися до нового студентського життя. Ось Вам корисні поради від викладачів кафедри медичної біології, генетики та фармацевтичної ботаніки.

Порада 1
    Не хвилюйтесь! У перші дні й навіть тижні навчання Ви напевно будете відчувати розгубленість, а то й пригніченість – все навколо незнайоме, народу тьма, «нікому до Вас немає діла». Це неприємний, але абсолютно нормальний стан, пов'язаний з адаптацією до нових обставин, що дуже скоро пройде. Але поки Ви погано орієнтуєтеся в лабіринтах коридорів і нумерації аудиторій, візьміть собі за правило виходити з дому (або гуртожитку) хвилин на 10-15 раніше, ніж того вимагає час на дорогу до університету. По-перше – не запізнитеся на першу пару, а по-друге – не будете зайвий раз нервувати.

Порада 2
    Зовнішній вигляд! Головне – помірність у всьому: зачіска, одяг, прикраси, косметика, парфуми… Пам’ятайте, з першого дня навчання білий халат медика (не рожевий, не блакитний…) – це Ваш невід’ємний атрибут. Крім нього обов’язкові: медична «шапочка», змінне взуття (бахіли не використовувати).
    Білий халат, шапочка, змінне взуття – це не просто порада, – це правило!!!

Порада 3
    Працівників університету треба знати в обличчя. Тому в перші ж дні розвідайте, де знаходиться деканат Вашого факультету, загляньте туди і познайомтесь з деканом, з куратором своєї групи. Це допоможе потім оперативно вирішувати різні питання.

Порада 4
    Розклад – це Ваш путівник. На відміну від шкільного, університетський розклад може інколи змінюватися, тому не лінуйтеся заглядати в нього. Розклад завжди має бути з Вами.

Порада 5
    Не зволікайте з відвідуванням бібліотеки. Підручників повинно вистачати на всіх студентів, але це тільки «теоретично». На ділі ж діє принцип «хто не встиг, той спізнився». Заздалегідь дізнайтеся, що потрібно мати при собі, щоб Вас записали до бібліотеки. Поцікавтеся розкладом роботи бібліотеки.

Порада 6
    З блокнотом в руках обійдіть університетські підрозділи, які знадобляться: кафедри, аудиторії, лекційні зали, комп'ютерні класи, лабораторії. Запишіть дні і години відробіток і консультацій на кафедрах. Обов’язково заведіть знайомство з одногрупниками, однокурсниками, можливо ці люди стануть Вашими друзями на все життя. У цьому ж  блокноті запишіть номери їх телефонів і адреси електронної пошти, особливо телефони куратора, старости групи, курсу. Не соромтеся дзвонити кураторові, однокурсникам, щоб уточнити розклад, термін складання модульних контролів, рефератів, тощо.

Порада 7
    Запасіться достатньою кількістю зошитів, ручок, кольорових олівців. Той, хто, не бажаючи "тягати зайву вагу", пише всі конспекти в один зошит, робить велику помилку: готуватися до модулів з таких записів буде важко. На звороті обкладинки запишіть прізвище, ім'я та по батькові викладача, який викладає предмет.

Порада 8
    Подбайте про те, щоб в сумці завжди лежали "про запас" 1-2 ручки – паста у них має звичку закінчуватися в найбільш відповідальний момент. На лекціях дуже корисно мати при собі ручку червоного або зеленого кольору або кольоровий маркер – з їх допомогою необхідно підкреслювати найбільш важливі повідомлення і визначення, ставити пам'ятні знаки на полях, виділяти нові терміни, тощо. Провсяк випадок тримайте у сумці хоча б один чистий зошит.

Порада 9
    Якомога швидше навчіться конспектувати лекції. Це нескладно, головне – розробити систему символів і зрозумілих Вам скорочень. Усі символи разом з розшифровкою запишіть на зворотньому боці обкладинки зошита. Конспектуючи, не економте папір. Залишайте в зошиті поля для додаткових нотаток. Пам'ятайте, що лекція не диктовка, тому не потрібно записувати за лектором слово у слово. Записуйте лекцію у вигляді тез. Не засмучуйтесь, якщо у Вас не все буде виходити з першого разу. Ведення конспекту – особлива наука, що вимагає тренування. Якщо відчуваєте, що відстали, залиште в зошиті вільне місце – можливо, інші виявляться спритнішими, і після лекції в них перепишете, заповнивши ці прогалини.

Порада 10
    Налаштуйтеся на те, що підготовка до складання модулів починається  з першого дня навчання. Перед черговою лекцією не лінуйтесь переглянути конспект попередньої. Заодно з'ясуєте, чи багато залишилося незрозумілих моментів. Якщо прояснити їх не вдається навіть за допомогою підручника, не соромтесь звернутися до викладача на практичних заняттях – краще з’ясувати разом, ніж Ви не зможете дати відповідь на модулі. Працювати з літературою теж треба починати з першого дня навчання. На практичних, семінарських заняттях не відсиджуйтеся, а ведіть себе активно: виступайте з доповненнями, уточненнями, задавайте питання...
    Якщо при цьому не будете пропускати лекції та практичні заняття, то маєте реальний шанс потрапити до когорти НАЙУСПІШНІШИХ студентів БДМУ.

БАЖАЄМО ВАМ УСПІХІВ У НАВЧАННІ,
    І НЕЗАБУТНІХ ДНІВ У МЕДИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ!

РАДІЙТЕ! СТУДЕНТСЬКЕ ЖИТТЯ БУВАЄ ОДИН РАЗ,
    І ВОНО НЕПОВТОРНЕ!