21 березня - Міжнародний день людини із синдромом Дауна

21 БЕРЕЗНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДИНИ ІЗ СИНДРОМОМ ДАУНА

Міжнародний день людини з синдромом Дауна кладе перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від вроджених вад розвитку внутрішніх органів, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю вони не відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.

В Україні, нажаль, проблеми навчання, розвитку, працевлаштування дітей з синдромом Дауна залишаються внутрішньою проблемою родин, які мають таких малюків. Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства.

Тому, вже стало доброю традицією для співробітників кафедри медичної біології, генетики та фармацевтичної ботаніки Буковинського державного медичного університету та студентів, відвідувати вихованців спеціалізованої дошкільної установи №31, що по вулиці Руданського, приуроченому до Міжнародного дня людини із синдромом Дауна. Викладачі кафедри разом із кураторськими групами та бажаючими студентами першого курсу, груп № 1, 5, 19, 27, 28 – медичних факультетів, 7 групи стоматологічного факультету, подарували діткам солодощі, фрукти, миючі засоби, розмальовки, іграшки та багато позитивних емоцій.

За статистикою одна дитина із 700 новонароджених з’являється на світ зі синдромом Дауна. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах, соціальних прошарках. Воно не залежить від способу життя батьків, їх здоров’я, шкідливих звичок, харчування, достатку, освіти, кольору шкіри чи національності. Хлопчики та дівчатка народжуються з однаковою частотою. Батьки при цьому мають нормальний набір хромосом (каріотип). Досить актуальна і проблема у Чернівецькій області. За даними пологових відділень Чернівецької області за останні 10 років (з 2003 по 2013 роки) народилося 112 дітей із синдромом Дауна.

У цей день на кафедрі медичної біології, генетики та фармацевтичної ботаніки було організовано доцентом кафедри Шумко Наталією Миколаївною позачергове засідання студентського наукового гуртка приурочене саме цьому дню. На засіданні виступили студенти-гуртківці І курсу, Мицко Василь студент 19 групи та  Алі Абузаід студент 28 групи з доповіддю на тему: «Синдром Дауна – новий підхід до старої проблеми», а також студентки 23 групи Бруневич Елла та  Лінська Анастасія з доповіддю  на тему «Генні патології у людей». Гурток був цікавий та дуже повчальний для студентів-медиків.

Інформацію підготувала доцент кафедри Шумко Наталія Миколаївна