20 жовтня кафедру медичної біології та генетики Буковинського державного медичного університету відвідали ветерани кафедри доцент Дьякова Тетяна Євгенівна та старший викладач Приймак Світлана Олексіївна. У свій час, ще зовсім юними та сповненими життєвих сил та енергії, вони прийшли працювати до Чернівецького медичного інституту на кафедру біології, де власне розпочали свою наукову та викладацьку діяльність і пропрацювали в університеті багато десятків років.

Приймак Світлана Олексіївна – працювала на кафедрі з 1968 року. У 1971 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Статевий хроматин у нейтрофілах крові хребетних та вплив гормонів на частоту його зустрічальності» і здобула науковий ступінь «кандидат медичних наук», автор понад 50 наукових та навчально-методичних праць.

Дьякова Тетяна Євгенівна – працювала на кафедрі з 1977 року. У 1972 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Вітамін А і імунізація в обміні мукополісахаридів» і здобула науковий ступінь «кандидат біологічних наук», автор понад 60 наукових та навчально-методичних праць.

Розробки практичних занять, виготовлені ними мікро- і макропрепарати, збірники задач з молекулярної та медичної генетики лягли в основу сучасної навчально-методичної літератури, якою користуються на кафедрі здобувачі вищої освіти і сьогодні.

Приємні спогади навіюють стіни навчальних аудиторій, де здавалось зовсім недавно Світлана Олексіївна і Тетяна Євгенівна проводили практичні та лекційні заняття закладали фундамент медичних знань студентам ще з перших років навчання в медінституті. Багато теплих та щирих слів подяки вони чують від колег та випускників, їх студенти зараз є відомими особистостями в Україні та за її межами.

Дорогі наші вчителі – ветерани щиросердечно бажаємо Вам міцного здоров’я та довголіття! Честь та Шана Вам – нашим Вчителям!!!

Інформацію підготував: асистент кафедри Володимир ВОЛОШИН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *